IGNALINOS RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia

 

 


TERITORINIO BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS

Tarpregioninio baidarių maršrutų tinklo „Baidarėmis per Lietuvą“ įrengimas

 

Šiuo projektu siekiama padidinti mažiau baidarininkams žinomų regionų turistinį lankomumą, turistus informuojant apie galimybes užsiimti baidarių poilsiu vakarų, šiaurės Lietuvoje arba rinktis naujus maršrutus Aukštaitijoje.

Įrengiant tarpregioninį baidarių maršrutų tinklą aprūpinome numatytus maršrutus tinkama infrastruktūra – poilsio aikštelėmis pakrantėse.  Patogiose poilsio zonose yra pateikiama informacija apie tarpregioninio tinklo maršrutą toje vietovėje ir tokia pat infrastruktūra aprūpintas vietas. Aikštelės padidins populiarinamų maršrutų patrauklumą bei suinteresuotumą apsilankyti mažiau populiariuose regionuose. Infrastruktūros baidarininkams įrengimas yra aktualus ir tuose regionuose, kuriuose baidarių turistų srautas gan didelis (Anykščių, Ignalinos, Utenos rajonuose) – pakrantėse nėra pakankamai tvarkomų, patogių poilsiui vietų. Poilsio aikštelių įrengimas pagerins bendro baidarių turizmo paslaugų paketo kokybę. Įrengtos poilsio aikštelės yra aprūpintos pavėsinėmis, lauko baldais, lauko tualetais, šiukšliadėžėmis ir lauko židiniais. Specifinių poreikių turinčiose vietovėse (užliejamose teritorijose, aukštesniuose krantuose, vėjuotose teritorijose) aikštelių infrastruktūra yra koreguota – įrengti pontoniniai lieptai, atsisakyta tualetų, padidinamas pavėsinės sienų kiekis. Projekto metu iš viso įrengta 18 aikštelių baidarininkams: Šilutės r. - 6, Šiaulių r. – 3, Kretingos r. – 5, Ignalinos r. 2, Utenos r. -1, Anykščių r. 1.

Kadangi planuojame, kad dėl įvykdyto projekto padidės baidarininkų srautas vakarų ir šiaurės Lietuvos regionuose, planuojama numatyti ir dalinai aprūpinti didesnę baidarių nuomos paklausą šiuose regionuose. Šilutės rajono ir Šiaulių rajono teritorijose baidarių nuomos pasiūla mažesnė nei Aukštaitijos partnerių (Ignalinos, Anykščių ir Utenos raj.) ir Kretingos teritorijose. Ruošiantis didesniam baidarių turistų srautui bei išlyginant baidarių nuomos pasiūlos skirtumus partnerių teritorijose, yra įsigyta baidarių įrangą, kurią toliau prižiūrės ir eksploatuos projekto partneriai – bendruomenės (Bikavėnų kaimo bendruomenė, Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“, Kintų bendruomenė, Micaičių bendruomenė“. Partnerių – bendruomenių aprūpinimas šia įranga yra bendruomeninio verslo baidarių turizmo srityje paskatinimas Šilutės ir Šiaulių regionuose. Iš viso yra įsigyti 31 baidarė bei 5 priekabos baidarių transportavimui.


Kviečiame Jus išmėginti projekto partnerių rekomenduojamus maršrutus baidarininkams:

1. Minijos upe: Kartena – Raguviškiai– Gargždai – Priekulė – Lankupiai – Mingė

2. Pakalnės upė – Vorusnės upė – Kuršių marios – Pakalnės upė

3. Pakalnės upė – Atmatos upė – Krokų lanka – Mingė – Kuršių marios – Pakalnės upė

4. Pajūris  - Bikavėnai - Balskų užtvanka

5. Ventos upe: Akmenaičiai – Šilėnai – Romučiai

6. Šventosios upe: Linkaičiai - Kaniūkai - Užpaliai -Mickūnai  - Andrioniškis – Anykščiai  - Kavarskas

7. Dysnos upe:  Padysnio HE -Kačergiškės kaimas (Ignalinos r.)

8. Tverečiaus ežeras (Ignalinos r.)


Nuotraukos iš aikštelių Ignalinos rajone